Dienas citāts:

Saulainas dienas mūsu bērniem, saulainu vārdu katram, kas jūt.

Laimi var sadalīt līdzīgās daļās, atdot par velti un bagāts kļūt...

(Guntars Račs)

pirmdiena, 2014. gada 15. septembris

Krāsu un fantāzijas pasaulē

     Esmu pārliecināta, ka daudziem bērniem saistoša un interesanta nodarbe ir vērot kā sava roka slīd pār baltu lapu un vada, košu krāsu sasmēlušos, otu. Un varbūt pat nav svarīgs rezultāts, bet tieši tas brīdis, kad krāsas saplūst un veidojas kāds pavisam jauns un neredzēts tonis. Lielās, baltās lapas plašums, kas lēnām tiek aizpildīts ar tēliem un sajūtām, ļauj ikvienam sapņot un apzināties radīšanas brīdi. Tas arī rosina bērnu patieso vēlmi radoši darboties, izzināt, sajust neviltotu prieku par procesu, daudz nedomājot par rezultātu.
     Sofija (8 gadi), Marianna (10 gadi) un Mārtiņš (11gadi) Neibergi laipni piekrita izstādīt savus darbus RCB "Saulaino dienu bibliotēkā" un caur tiem uzrunāt mūsu apmeklētājus, aicināt ielūkoties krāsu pasaulē, radīt vēlmi un sajūtu, ka tas ir skaisti, vērtīgi un svarīgi ikkatram no mums.

No sirds vēlam Sofijai, Mariannai un Mārtiņam saglabāt pašiem sevī šo radošo sajūtu un droši turpināt!

 

trešdiena, 2014. gada 10. septembris

Tibetas mūku svētība

        Krāsaini smilšu putekļi... maiga fona švīkstoņa... labestības pilni acu skati... izbrīns un sajūsma apmeklētāju sejās... Pāri visam - vēlējums ikvienam Latvijas bērnam aizmirst savas bēdas, prātā izveidot jaunas sajūtas un gūt spēkus iekšējās pasaules transformācijai un veiksmīgi izveseļoties...
        Ar to visu kopā sabijām veselas trīs dienas, kad RCB Saulaino dienu bibliotēkā rosijās tāli un ļoti īpaši viesi - pieci Tibetas mūki, kuri nenogurdami visu šo laiku darināja brīnumu - medicīnas Budas mandalu, tajā ielikdami visu savu labestību, sirdsiltumu, prasmi un enerģiju...  Atvēruši sirdis lūgšanām, tie nesavtīgi vēlēja ikvienam no mums būt stipram un veselam, jo īpaši bērniem, kas šobrīd cenšas atgūt veselību un atrodas Bērnu slimnīcā un cituviet Latvijā.

Vērotāju netrūka. Daudzi nāca vairākkārt, atrodot brīvu brīdi starp ikdienas pienākumiem, lūkot kā darbs virzās uz priekšu, ar nepacietību gaidot rezultātu, tajā pat laikā izbaudot svētīgo un harmoniska miera pilno sajūtu.
       Tiek uzskatīts, ka trauksmju un slimību cēlonis slēpjas cilvēku iepriekšējās rīcībās - domās, runā un darbībā. Medicīnas budas prakse virzīta uz emocionālo un fizisko ciešanu atvieglošanu, izveseļošanos, kā arī uz absolūto mērķi - pilnīgu atbrīvošanos no ciešanām un to cēloņiem. Mums kaut dažus soļus paspert uz to pusi...

     Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu reanimatologs Pēteris Kļava vēsta:
„Mandala ir sakrāls mākslas darbs. Tā ietver sevī Visuma un cilvēka prāta mijiedarbības harmoniju. Gandrīz ikviens jau saprot, ka pasaule ir mūsu prātā, to ko mēs domājam iekšējā pasaulē, to mēs darām ārējā dzīvē, un to, ko mēs neapzinīgi sastrādājam dzīvē, nākas sāpīgi ciest prātā. Mandalas uzrāda visas eksistences savstarpējo sakārtotību un līdzatkarību. Ļoti daudzas psiholoģiskas ciešanas, tai skaitā bērnu un vecāku attiecības, ir dzīves dinamiskās mandalas haoss, kas arī izraisa fiziskās ciešanas. Mandalas veidošana, ko Rietumu zinātne adaptējusi kā izcilu mākslas-psihoterapijas veidu, daudz pētījis K.Jungs, viņš pats katru rītu ir zīmējis mandalas. Ceru, ka Latvijas bērni mūsu slimnīcā, kas piedalīsies Tibetas mūku veidotajā medicīnas mandalas veidošanas līdzprocesā, varēs aizmirst savas bēdas, un prātā izveidot jaunas sajūtas un gūt spēkus iekšējās pasaules transformācijai un veiksmīgāk izveseļoties.”

Liels paldies ikvienam, kas palīdzēja tam visam notikt un būt!